محلول لنز هارد | تفاوت محلول شستشوی لنز سخت با لنز طبی و رنگی

محلول لنز | مایع لنز چشم | محلول نگهداری و شستشوی لنز رنگی و طبی رنگی
10/27/2016

برای خرید هر یک از محصولات بر روی آن کلیک کنید

محلول لنز هارد از دیگر محصولاتی است که فروشگاه اینترنتی آی لنز فروش محلول لنز هارد را در کنار سایر محصولات خود به عهده دارد در اینجا برای آشنایی سعی میکنیم اطلاعاتی را درمورد لنز هارد و محلول لنز هارد در اختیار خریداران محترم قرار دهیم البته برای اطلاع بیشتر از محلول لنز هارد میتوانید با مشاورین محترم فروشگاه تماس حاصل نموده و اطلاعات خود را در مورد محلول لنز هارد دریافت نمایید . لنز ها به دو دسته تقسیم می شوند لنز های سخت و لنز های نرم ومحلول لنز نیز به دو دسته تقسیم میشود مایع لنز هارد و محلول لنز نرم.  هر کدام از این لنز ها کاربرد و شرایط نگهداری خاصی را دارند و برای نگهداری این لنز ها ازمحلول مخصوص خود لنز استفاده می شود .

لنز هارد چیست ؟

لنز سخت که در اصلاح به لنزهارد معروف می باشد که برای شستشو و نگهداری به محلول لنز هارد نیاز دارد . خود لنز های هارد به دو دسته لنز های سخت pmma که دیگر امروزه استفاده کمی از انها میشود و لنز های سخت rgp  که  با موادی چون پلاستیک و سیلسکون ساخته شده تقسیم بندی میشود . این لنز ها با عمل جراحی و توسط پزشک در چشم قرار داده می شود ، برای درمان استیگماتیسم چشم و رفع اختلال سطح قرنیه چشم بکار میرود وعلاوه بر خاصیت درمانی برای زیبا یی و تغییر رنگ چشم هم از انها استفاده میشود ، در این نکته باید دقت زیادی به خرج داد که  یکی از راه های حفظ سلامت چشم استفاده درست از لنزهارد و رعایت اصول بهداشتی و ضد عفونی کردن لنزهارد  به وسیله محلول لنز هارد است  .

نحوه شستشوی لنز هارد یا همان لنز سخت

به صورت کلی در نگهداری و شستشوی لنز هارد باید بگوییم که نگهداری لنز هارد بسیار راحت تر از نگهداری لنز نرم می باشد . و به خاطر اینکه لنز هارد از سیلیکون و فلوراید ساخته شده مواد پروتئینی و دیگر مواد را جذب نمی کنند . برای شستشوی لنز هارد از محلول لنز هارد استفاده می کنیم . البته این را هم باید بگوییم که هر چه مدت زمان بیشتری از لنز هارد استفاده کنیم دیگر نگهداری این لنز ها سختر است و دیگر نمیتوان با محلول لنز هارد یا همان محلول لنز سخت این لنز ها را شستشو داد ، در این مواقع حتما به چشیعم پزشک مراجعه شود تا اطلاعات دقیق تری در مورد نحوه شستشوی لنز هارد با محلول لنز هارد اراده گردد .

رعایت اصول بهداشتی در استفاده از محلول لنز هارد

در موارد عادی برای تمیز کردن لنز هارد از محلول لنز هارد استفاده میشود و روش صحیح شستشوی لنز هار با محلول لنز سخت بدین صورت است که روی لنز کمی محلول لنز هارد ریخته و با انگشت اشاره لنز را ساییده و لنز هارد را یشوییم البته بعضی از مردم به جای استفاده از محلول لنز شستشوی هارد از آب شیر استفاده می کنند که این روش بسیار خطرناک است و با شیر آب لنز هارد ضد عفونی نمی شود و برای اطمینان از تمیز شدن و ضد عفونی شدن لنز هارد حتما از محلول لنز شستشوی هارد استفاده نمایید . اگر رسوبات پروتیینی زیادی روی لنز مشاهده شد میتوان از محلول نگهداری لنز هارد که آنزیماتیک است استفاده کنیم .

نکاتی در استفاده از محلول لنز هارد

در استفاده از محلول لنز هارد برای شستشوی لنز هارد به چند نکته اشاره می کنیم اول اینکه در هنگام خرید محلول لنز هارد حتما با چشم پزشک خود مشاوره داشته باشید فروشگاه اینترنتی آی لنز با همکاری چشم پزشک های مجرب این کار را برای خریداران عزیز راحتتر کرده است و مشتریان گرامی میتوانند در هنگام خرید محلول لنز به صورت تلفنی یا حضوری با پزشکان ما تماس داشته باشند و راهنمایی لازم را از انها دریافت نمایند . همیشه محلول نگهداری لنز هارد را از فروشگاهها و داروخانه های معتبر خریداری نموده و حتما به تاریخ انقضای محلول لنز هارد توجه داشته باشند و در صورتی که تاریخ انقضای محلول شستشوی لنز هارد به اتمام رسیده باشد از ادامه مصرف ان خودداری نمایند .

علاوه بر استفاده از محلول لنز سخت برای شستشو و ضد عفونی کردن لنز هارد حتما از قطره های چشمی نیز برای نرم کردن لنز داخل چشم استفاده نمایید . بعضی از محلول لنز چشم دارای پاک کنندگی قوی پروتیین می باشد که هنگام استفاده طولانی مدت نیاز به استفاده از این لنز ها بیشتر احساس می شود ولی در صورتی که در مدت زمان کمتری از لنزسخت بخواهیم استفاده کنیم نیازی به استفاده از این مایع لنز طبی نیست و میتوانیم از محلول شستشوی لنز هارد معمولی برای شستشوی لنز هارد استفاده کنیم . و همچنین در صورتی که شما به مواد شیمیایی محلول لنز سخت  آلرژی پیدا کردید میتوانید از محلول نگهداری لنز هارد مخصوص که فاقد مواد نگهدارنده است استفاده نمایید .

مشاوره پزشک در استفاده از محلول لنز هارد

 نوع محلول لنز هارد را بدون مشاوره با پزشک یا اپتومتریست عوض نکنید و حتما برای عوض کردن نوع محلول نگهداری لنز هارد از پزشک خود مشاوره بگیرید . همچنین چنانچه مایع شستشوی لنز هارد را داخل ظرف ریختید و لنز را در ظرف قرار دادید حتما در ظرف را فورا ببندید زیرا محلول شستشوی لنز هارد به وسیله میکروارگانیسم های موجود در فضا آلوده خواهد شد . برای نگهداری از لنز ، انوای لنز های خودع مایع لنز داریم به عنوان مثال محلول سالین و یا محلول لنز هارد چند منظوره و محلول هیدروژن پراکسید و پاک کننده های انزیمی .

فروشگاه اینترنتی آی لنز وارد کننده لنز هارد

در حال حاضر انواع مایع لنز در برند ها و مارک های مختلفی به بازار عرضه میشود  که تمامی این محلول ها چند منظوره بوده به این معنی که علاوه بر نگهداری لنز ، خاصیت ضد عفونی کردن لنز را نیز بر عهده دارد . و خرید محلول لنز هارد نیز رونق خوبی دارد فروشگاه اینترنتی آی لنز سعی داشته برای رفاه مشتریان و با مشاوره با پزشکان ، بهترین محلول لنز را در اختیار مشتریان گرامی قرار دهد برای اطلاع از قیمت محلول لنز هارد میتوانید به سایت فروشگاه اینترنتی آی لنز مراجعه نموده و از قیمت این محلول اطلاع داشته باشید

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *