محلول لنز | مایع لنز چشم | محلول نگهداری و شستشوی لنز رنگی و طبی رنگی

محلول لنز هارد | تفاوت محلول شستشوی لنز سخت با لنز طبی و رنگی
10/27/2016
لنز آکوا فرش | لنز رنگی فصلی و سالانه Aqua Fresh محصول کشور کره
10/27/2016

برای خرید هر یک از محصولات بر روی آن کلیک کنید

محلول لنز برای شستشوی لنز و ضد عفونی کردن لنزطبی و لنز رنگی استفاده می شود و در اندازه های مختلف به بازارها عرضه میگردد. از کاربرد های مهم محلول لنز، پیشگیری از خشک شدن لنزهای چشمی می باشد و برای انواع لنزهای سخت و نرم متفاوت است. محلول لنزشامل ترکیباتی از آرتلاک و مواد ضدعفونی کننده است . ترکیب این دو شوینده در محلول لنزموجب ارتقاء کیفیت این محصول می شود .

محلول شستشوی لنز چیست؟

محلول لنز دارای مواد شوینده است و به منظور پاک سازی رسوبات پروتئین و چربی و پالایش گرد و غبارهای باقیمانده بر روی لنزدر مدت زمانهای طولانی مورد استفاده قرار میگیرد. لنزهای چشمی شامل دو دسته لنزهای نرم و سخت میباشند که تنها دسته اول نیازمند محلول لنزاست و دلیل آن موقتی بودن لنز در چشم است و در مدت زمانهای محدود (روزانه) استفاده میگردد . اما دسته دوم یعنی لنزهای سخت تنها توسط پزشکان و بدون دخالت مصرف کننده و تنها با عملهای جراحی در چشمها به صورت دائمی کارگزاری میشود. محلول های شستشوی لنزهای تماسی به منظور پاکسازی  لنز چشم و پیشگیری از انتقال بیماری و عفونت به چشمان استفاده می گردد . این محلول لنزبرای هر دو نوع لنز طبی و رنگی کاربرد دارد.

بهترین مارک محلول شستشوی چشم

در حال حاضر بازارهای آزاد و اینترنتی در سراسر دنیا اقدام به فروش انواع محلول لنز با مارکهای معتبر و متفاوتی نموده اند . در خرید محلول لنز و محلول لنز هارد ، انتخاب نوع محلول ، بسته به حساسیت چشمهای شما نسبت به محلولهای شستشوی لنز دارد و با توجه به نظر پزشک  انتخاب می شود  اما در انتخاب محلولهای شستشو آنچه که باید مورد توجه قرار گیرد قدرت پاکسازی و ضد عفونی کنندگی محلول بدون نیاز به مکمل های دیگر و در بازه زمانی کوتاه است و محلولهای شستشوی چشم در مدت زمان نیم ساعت رسوبات چربی و پروتئین و غبار را از لنزهای چشمان شما میزداید.

دمای مناسب برای نگهداری از محلول لنز

دمای مناسب برای نگهداری محلول شستشوی لنز تماسی همان دمای محیط است. چنانچه محلول لنز را در دمای پایین تر مانند یخجال نگهداری میکنید لازم است پیش از استفاده از محلول، آنرا از یخچال خارج کرده و مدتی منتظر بمانید تا در دمای محیط از برودت آن کاسته شود و پس از آن محلول شستشو لنز رنگی را در جعبه جا لنزی ریخته و بلافاصله درب محلول لنزرا ببندید تا از فساد آن جلوگیری شود.

کدام نوع محلول لنز از همه بهتر است؟

همانطوریکه از قبل خدمت شما مشتریان محترم اشاره کردیم ، بهترین نوع محلول لنز ، محلولی است که نیازی به مکمل های دیگر نداشته و خواص شویندگی و آنتی باکتریال را داشته باشد که در حال حاضر پیشنهاد کارشناسان ما محلول شستشوی لنز با کیفیت دارای این مزیت می باشد ، بدین معنا که در تولید و ساخت محلولهای شستشوی لنز علاوه بر وجود آرتلاک خواص آنتی باکتریال نیز رعایت می شود و بیشترین میزان پاک کنندگی و میکروب زدایی نسبت به سایر محصولات موجود در بازار را داراست . علاوه بر آن در ترکیبات محلول لنز حلول شستشوی باکیفیت  تلاش شده تا از کمترین میزان فرمول های شوینده شیمیایی بهره برداری شود و به همین دلیل است که مصرف کننده پس از شستشوی لنز و استفاده از آن دچار خارش و آلرژی نخواهد شد.

روش صحیح شستشوی لنز با محلول

روش صحیح شستشوی لنز با محلول شستشوی لنز به این صورت است که ابتدا لنزها را به همان ترتیبی که در چشم گذاشته بودید خارج کنید  و آنرا در کف دست قرار داده و چند قطره از محلول لنز را روی آن بریزید و به آرامی برای مدت 20 ثانیه با نوک انگشت اشاره مالش دهید تا رسوبات چربی و پروتئین روی سطح لنز سست شده و به راحتی جدا شوند ، سپس جالنزی را از محلول لنز طوری پر کنید تا محلول کاملا سطح لنز ها را بپوشاند . بهتر است برای اطمینان مدت 4 ساعت لنزها درون محلول نگهداری لنزباقی بمانند.

آیا میشود بدون محلول از لنز استفاده کرد؟

باید دانست که استفاده از محلول لنز جهت نرم و پاکیزه نگهداشتن لنزهای چشم است و نمیتوان بدون این محلولها از لنز استفاده کرد و از سلامت لنز و چشمها اطمینان داشت. هر قطره اشک محتوی بیش از 60 گونه پروتئین است که با هر بار پلک زدن لایه ای از رسوبات و چربی بر روی لنز برجای می گذارد و لازمست که در پایان روز به منظور استفاده از لنز برای بار دیگر، لنزها را در محلول لنز به شیوه ای که گفته شد در جا لنزی گذاشته شود و منتظر بمانیم تا مدت زمان لازم سپری شود . معمولا محلول لنز روزانه با محلول لنز فصلی و محلول لنز سالانه تفاوت دارد .

مایع لنز چشم تقلبی باعث عفونت چشم میشود.

محلول شستشوی لنز تماسی مایعی شفاف و حاوی قطره آرتلاک به همراه مواد آنتی باکتریال می باشد و این شفافیت ، خود نشانه ای دیگر از سلامت کالا و کیفیت خدمات است. در صورتی که رنگ محلول لنز تیره شود ، خاصیت ضدعفونی کنندگی خود را از دست داده است  و استفاده از آنهای برای شستشوی لنز بی اثر خواهد بود در حالیکه محلول شستشوی لنز چشم با کیفیت باید فاقد این عیب باشد  و در بهترین کیفیت به مصرف کننده عرضه شود. معمولا قیمت محلول لنز با کیفیت گرانتر از محلول نگهداری چشم با کیفیت کم می باشد . برای خرید محلول لنز چشم همیشه به اصل بودن آن توجه داشته باشید تا باعث ایجاد عوارض در چشم نباشد . بهترین مارک محلول لنز را میتوانید از فروشگاه آی لنز با مشاوره گرفتن از کارشناسان ما تهیه نمایید .

چند نوع محلول لنز تماسی وجود دارد؟

انواع محلول لنز تماسی شامل محلول شستشوی سالین، محلول لنز هارد محلولهای شستشوی سالانه ، محلولهای شستشوی آنزیمی و محلولهای ضد حساسیت بوده که در تمامی موارد پس از شستشوی لنز با محلول مذکور بایستی مجددا لنز را در محلول شوینده دیگری قرار داده و آنرا پاک نماییم چون محلولهای فوق الذکر تنها دارای یک کاربری ( ضد عفونی کنندگی و یا نرم کنندگی) میباشند . بهترین  مایع لنز با دارا بودن قطره آرتلاک به همراه خواص آنتی باکتریال علاوه بر تامین رطوبت و طراوت لنز با کمترین میزان حساسیت برای چشمها قویترین زداینده چربی و پروتئین برای لنزهای شماست.

تفاوت محلول لنز و سرم در شستشو و نگهداری لنز

تفاوت محلول لنز و سرم شستشو در استفاده از فرمولهای پالاینده موجود در آنهاست که سرمها فاقد این خاصیت بوده و در موارد ضروری و به ندرت استفاده از آنها توصیه میشود. اما مایع نگهداری لنز چشم به دلیل تولید به منظور پاکسازی لنز تماسی تولید شده و در این زمینه کاربرد تخصصی تری دارند. هرچند که اکثر این محلولها نیز با مکملهای دیگری برای پالایش لنزها به مصرف کنندگان عرضه میشود و به تنهایی کاربری چندانی ندارند . شرکت آی لنز محلول نگهداری لنز محصول کشور ایتالیا را به بازار عرضه میکن که این محصول هردو خاصیت شویندگی و ضدعفونی کنندگی با کمترین میزان حساسیت زایی را در خود دارد و از میان محصولات موجود در بازار بهترین و راحت ترین گزینه برای انتخاب شما در میان محلول لنز چشم است.

تشخیص محلول شستشوی تقلبی از اصل

محلول لنز با شفافیت بالا و برچسب بهداشت ، این اطمینان را در شما ایجاد خواهد کرد که محصول خریداری شده مورد تایید سازمان بهداشت بوده و فاقد هرگونه خطر و آسیب احتمالی نسبت به سایر برندهای ناشناخته است.  چرا که اولین و ساده ترین راه برای تشخیص محلول شستشوی لنز تقلبی از اصل همان شفافیت محصول است و شاخصه مهم و دیگر آن دارابودن نشان بهداشتی کالاست که محصولات تقلبی فاقد این نشان هستند. بنابراین لازمست که در انتخاب محلول شستشو این موارد به دقت در نظر گرفته شوند . فروشگاه آی لنز فعالیت خود را درمورد فروش محلول لنز و لنز طبی و رنگی آغاز کرده است و آماده ارائه خدمات برای مشتریان گرامی می باشد .

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *